5 idejas, kā atpūsties saulainajās pludmalēs un pagūt iepazīt valsti

Ceļo! 29.aprīlis 2019
 
Pixabay
Apmeklējot skaistākās pasaules pludmales, Latvijas ceļotājiem lielākais izaicinājums ir pagūt gan pasauļoties, papeldēt, gan pēc iespējas vairāk redzēt konkrētajā valstī, pārliecinājies “INTERLUX Travel”.

Būt tur, kur visi - kūrortā Rimini, Itālijā

Ja ir vēlme nonākt vienā no populārākajiem ne tikai Itālijas, bet pat Eiropas kūrortiem, tad Rimini ir īstā vieta!

Šajā patīkamajā gaisotnē ir viss, par ko ceļotājs sapņo - dažādas aktivitātes, peldes siltajā Adrijas jūrā, kur dziļāks kļūst pakāpeniski, apkārt valda jautrība un jebkurā brīdī var baudīt itāļu pasaulslaveno virtuvi.

Rimini atrodami visdažādākie restorāni, kā arī vietējā naktsdzīve sit augstu vilni. Vecpilsēta ir pavisam neliela, un tajā ievērojamākie apskates objekti - Augusta arka un vairāk nekā 2000 gadus senais Tibērijas tilts. Savukārt kinomīļiem nozīmīgs fakts - Rimini ir arī kinorežisora Federiko Fellīni dzimtā pilsēta. Vērts iepazīt arī netālās vietas kā Santarandželo, Urbino, Sanmarīno, San Leo, izbaudīt kādu no vietējo vīnu degustācijām.

Baudīt eksotiskas pludmales Bali salā

Eksotikas cienītājus aizvien vilina neiepazītas valstis ārpus Eiropas, un viena no tām ir Indonēzija, Dienvidaustrumu Āzijā, kur dabas krāšņumu, tropu pludmales iespējams izbaudīt Bali salā. Būtiska loma Bali ir vietējiem gidiem, kuri ceļotājiem parāda šo zemi savām acīm, uz viņiem atstājot īpašu iespaidu. Apskates ekskursijās noteikti vērts doties pa visu Bali salu, apmeklēt Plaosan templi un Indrajantiji pludmali, pabūt tādās vietās kā Kerta Goza, Penglipurana, Pura-Besakiha. Indonēzijas fauna labi iepazīstama arī Bali Safari dzīvnieku parkā.

Pagarināt vasaru jeb baudīt Algarvi, Portugālē

Lai pagarinātu vasaru, var doties uz Algarves piekrasti, Portugalē, Atlantijas okeāna krastā.

Portugāles dienvidos pat septembrī un oktobrī vēl ir silti un patīkami, bet reizē vērts iepazīt šīs skaistās vietas vēsturi. Savukārt no apkārtnes apskates vērtām vietām jāpiemin Faro, Sagres zemesrags jeb Sv. Vinsenta zemesrags - galējais Eiropas punkts, Lagušas pilsētiņa un, protams, arī Lisabona, kā arī salīdzinoši netālā Seviļa, Spānijā. Lai paspilgtinātu iztēli, kā kādreiz jutās jūrasbraucēji, var doties nelielā izbraucienā ar kuģīti.

Saulainās pludmales un vēsture vienuviet - Spānija Costa del sol

Arī Costa Del Sol reģionā, Spānijā iespējams sildīties līdz vēlam rudenim, kad gaisa temperatūra saglabājas vairāk nekā 20 grādu augsta, un no tās daudz neatpaliek arī Vidusjūras ūdens temperatūra. Pirmās asociācijas ar šo reģionu Spānijā raisa Seviļa, kur koncentrējusies gan viduslaiku arhitektūra un māksla, gan redzamas pēdas atstājusi arī arābu pasaule un mauru stils. Apskates vērtas vietas noteikti ir arī Ronda, Malaga, Kordova.

Smaragdzaļā Adrijas jūras piekraste un vietējo viesmīlība Melnkalnē

Kalnainā Balkānu valsts Melnkalne, Adrijas jūras krastā pat vēl vairumam pieredzējušu ceļotāju ir neatklāts galamērķis, un, kad sasniegta Podgorica, tālāk ceļš var turpināties uz vietējiem kanjoniem, Durmitoru Nacionālo parku, saulaino Kotoras līci, peldvietām mazajos līcīšos, Škodras ezeru un citviet. Melnkalne vilina ar savu skaisto dabu, smaragdzaļo jūru, daudzajām baznīcām, mazajiem veikaliņiem, kafejnīcām, demokrātiskajām cenām, un kopā ar vietējiem gidiem šeit noteikti ir vērts realitātē iepazīt Melnkalnes iedzīvotāju ikdienu - pa īstam sajust viņu dzīvi.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija