Kas tev obligāti jāzina par telpaugu laistīšanu un mēslošanu

Dārzs un māja 22.maijs
 
Pixabay
Visiem telpaugiem ir nepieciešams ūdens, jo bez ūdens tie var aiziet bojā. Dažus augus nepieciešams laistīt bieži, bet citus, it īpaši kaktusus un sukulentus, var laistīt reti - pat reizi vairākos mēnešos, taču tie var iznīkt, ja tiks pārāk bieži laistīti. Portāls biolan.lv piedāvā vairākus vērtīgus padomus, kas jāņem vērā, lai augi būtu labi aprūpēti.

Piemērots ūdens telpaugu laistīšanai

Visus augus laista ar remdenu ūdeni (istabas temperatūrā). Auksts ūdens var bojāt auga saknes, lapas vai ziedus. Ūdenim vajadzētu būt pēc iespējas mazāk kaļķainam. Var izmantot krāna ūdeni, bet bieži tas ir pārāk ciets un dažiem augiem var kaitēt. Šos augus laista ar vārītu atdzesētu ūdeni vai lietus ūdeni.

Kā jālaista telpaugi

Norādījumi par laistīšanu parasti katram telpaugam ir atšķirīgi. Augu laista līdz ūdens sāk sūkties pa poda drenāžas caurumu. Pēc piecām minutēm izlej paliktnī sakrājušos ūdeni, jo vairumam augu mirkšana ūdenī nav vēlama. Tomēr daži augi, kuriem nepieciešams pastāvīgs mitrums, to pacieš, tiem pat poda iegremdēšana ir vēlama. Ir svarīgi, lai ūdens nebūtu ne par daudz, ne par maz. Biežākais telpaugu bojāejas iemesls ir tieši pārlaistīšana.

Telpaugu mēslošana

Lai telpaugi labi augtu, tiem nepieciešama gaisma, ūdens un minerālvielas. Pirktajiem telpaugiem parasti augsnei jau ir pievienots mēslojums. Ar pievienotajām barības vielām augam parasti pietiek aptuveni 4 nedēļas. Kad šis laiks ir pagājis, augu nepieciešams mēslot.

Telpaugus mēslo tikai aktīvas augšanas periodā, kas parasti ir pavasarī un vasarā. Mēslojuma devas un lietošanas instrukcija parasti ir atrodama uz mēslojuma iepakojuma. Gada pārējā laikā augus mēslot nav nepieciešams. Auga pārmēslošana ir tikpat nevēlama kā auga nemēslošana.

Rudens un ziemas periodā telpaugus apsmidzina ar apstrādātu organisko mēslošanas līdzekli. Tas labvēlīgi iedarbojas uz augiem, palielina augu imunitāti un pretestības spēju, uzlabo puķu un stādu kvalitāti, un uzlabo augšanas ātrumu.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija