Naudas likumi, kas jāapgūst, lai ar to pienācīgi rīkotos

Dzīvo gudri! 12.oktobris
 
pixabay.com
SA Sanita Aišpure, psiholoģe, efektivitātes koučs
 
Nauda nav pašmērķis, mērķis ir dzīvot lielākā brīvībā un saskaņā ar saviem noteikumiem un vērtībām.
Grūti iedomāties kādu, kura nevēlētos pelnīt vairāk. Pārsvarā risinājumu tam meklējam ārpus sevis. Bet pieredze liecina, ka brīnumainās pārvērtības slēpjas katrā no mums, mūsu pārliecībā par naudu, tajā, ko domājam un kā izsakāmies, kāda ir mūsu attieksme pret to. Tā ir ļoti dziļi iesakņojusies pārliecība, kas veidojusies ilgstoši - slāni pa slānim. Daļa šo sakņu mīt mūsu apziņā, un mēs tās varam ieraudzīt un daudz vieglāk mainīt, bet bieži vien tās būtiskākās slēpjas dziļākajos, neapzinātajos mūsu psihes slāņos, un mēs pat nenojaušam, kas mūs vada.

4 naudas likumi

1.

Naudas enerģija prasa uzmanību. Piesardzība ir svarīga jebkurā biznesā. Tas, ar kādu enerģiju piepildām savu dzīvi, ir atkarīgs no mūsu uzmanības. Koncentrējies uz pozitīvo, domā par naudu kā par labklājību un līdzekli mērķu sasniegšanai.

2.

Dots devējam atdodas. Koncentrējies uz naudas piesaisti. Savās domās piesaisti to, kļūsti par tā saukto naudas magnētu.

3.

Dod un ņem ar prieku. Nekad neaizņemies. Bet, ja radusies šāda situācija, atdod naudu pacilātā garastāvoklī, ar vieglumu un prieku. Apmaksā rēķinus, veic pirkumus tikai ar pozitīvām emocijām.

4.

Maini savu prātu uz pozitīvo. Atbrīvojies no bērnībā uzspiestās viltus pārliecības un negatīvās domāšanas.

Kuras ir tavas bailes?

Var likties absurdi, bet tieši tik pretrunīga, dubulta motivācija reizēm ir par iemeslu tam, ka mērķis, kuram tuvojamies, piemēram, lielāka finanšu labklājība, no mums attālinās, jo būtībā tikai ārēji ejam tam pretī, dziļākajā līmenī mūsu zemapziņa saka: “Mūc! Bēdz! Būt turīgam ir bīstami!” Piemēram, ja tavus turīgos senčus izsūtīja uz Sibīriju, dziļi dzimtas atmiņā ir iekodēts, ka turība ir bīstama. Kamēr tu šo pārliecību/scenāriju nebūsi atklājusi un psiholoģiski pārstrādājusi, tu nespēsi iet pret dzimtas spēcīgo liegumu, aiz kura stāv stipri iesakņojusies vēlme tevi it kā pasargāt, lai tu nepiedzīvo senču likteni un nesamaksā augsto cenu par savu turību. Citam cilvēkam tas var izpausties ar citādām niansēm. Piemēram, nauda un pat liela nauda viņu sasniedz, bet it kā kāds neredzams spēks saka: “Pēc iespējas ātrāk no tās atbrīvojies!” Un tā tiek notriekta azartspēlēs vai vienkārši ļoti ātri kaut kur pazūd.

1. Bailes iegūt. Vai es drīkstu būt turīga? Vai tad es to esmu pelnījusi? Izvairīšanās izvirzīt gana ambiciozus plānus prātā pat nedod vietu lielākam mērķim un peļņai, kaut arī resursi tam ir. Personības mērogs ir vienāds ar tava mērķa mērogu. Dzimtas sirdsapziņa iekšēji tev nedod atļauju iet šo turības ceļu.

2. Bailes zaudēt. Bailes kļūdīties, bailes no neveiksmes, kauna, vainas sajūtas. Sanāk, ka psiholoģiski tā ir vairāk nekā dzīvošana pagātnē, turēšanās pie tā, kas ir varbūt mazāks, toties drošāks. Ja bailes ir pamatstāvoklis, tad galvenais uzsvars ir uz pagātni, lai izvairītos no nākotnes, kura, pēc šādu cilvēku domām, vairs nevar nest neko pozitīvu. Tam par pamatu, protams, var būt negatīva, traumējoša pieredze, kurai cilvēks nav ticis pāri (piemēram, pēkšņa atlaišana no darba, kredītsaistības, ko vairs nevar turpināt maksāt u. c.). Un drosme ir zaudēta. Cilvēki it kā norobežojas un piesedzas ar šķietami pareizu atziņu: “Viss, ko es daru, no sākta gala ir lemts neveiksmei!” Tā viņi ar šķietamām atrunām cenšas aizsargāt savas pašcieņas un lepnuma atlikumu. Bailes iznīcina mūsu pašpaļāvību.

3. Bailes riskēt. Bailes būt baltajam zvirbulim, izcelties, atšķirties, kaut ko zaudēt, lai kaut ko iegūtu. Bailes būt pārāk pamanāmai.

4. Bailes no diskomforta. Bailes no pārmaiņām, nepieciešamības mainīties, atbildības, kas nāk kopā ar turību.

Cik maksā tavs laiks?

Viens no svarīgākajiem jautājumiem - cik maksā mans laiks, un kam es to tērēju.

Aprēķini to pēc formulas:

Vidējie ienākumi mēnesī / darbā pavadītās stundas= eur/h

Vidējie ienākumi mēnesī ir atalgojums, ko saņem uz rokas. Darbā pavadītās stundas ir nostrādātās stundas mēnesī. Ja ņem standarta darba dienu no pulksten 9 līdz 18, pieņemot, ka mēnesī ir 20 darba dienas, mēnesī sanāk 180 stundas.

Piemēram, Liene saņem atalgojumu 1000 eiro mēnesī un nostrādā 180 stundas.

1000 : 180 = 5,60 eur/h

Cik daudz tev jāstrādā, lai:

aizietu pie friziera, nopirktu jaunu kleitu, nopirktu kūku.

Un pats būtiskākais - cik maksā laiks, ko tev nozog?

Tas ir laiks, kur kāds jau trešo reizi tev sūdzas par kaut ko, kur faktiski nav gatavs neko mainīt, tikai izmanto tevi savam emocionālajam atvieglojumam. Bet pa to brīdi... aiziet tavas dzīves laiks, tava potenciālā nauda un tava enerģija. Bet apmaiņai pretī nekas neatnāk. Cieni sevi un savus resursus! Neļauj citiem tos tērēt.

Vairāk pat to, kā nodibināt veselīgas attiecības ar naudu, lasi jaunajā žurnālā "Kā būt laimīgai".

Publicitātes foto

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija