Kā negaidīt no otra, ka viņš darīs Tevi laimīgu

Dzīvo gudri! 26.oktobris
 
pixabay.com
KK Kristīne Kreile, attiecību koučs
 
Īsā atbilde ir negaidīt. Patiešām. Tieši tik vienkārši. Dot brīvību sev un otram. Bet, protams, uzrakstīts un izlasīts tas izklausās vieglāk nekā ir izdarāms.

Būt laimīgam ir katra paša uzdevums

Lai cik arī vilinoši šķistu atbildību par savu laimi ielikt kāda cita rokās (jo tas nozīmē, ka pati varu mazgāt rokas baltā nevainībā un vainot otru), jāatzīst, ka nevienam nevajadzētu būt tik visvarenam, ka viņš glabā tavas laimes atslēgu.

Vispirms mums ir jāsaprot, jāpieņem, jāizlaiž caur savām vēnām un apziņu tas, ka mana laime nav atrodama citā personā, citu cilvēku rīcībā, attiecībās vai apstākļos. Lai arī tas skan banāli, to var ik dienas atkārtot kā mantru, afirmāciju vai spēka vārdus (kā nu kuram patīk):

“Mana laimes sajūta ir atkarīga tikai un vienīgi no manis. Tā ir mana atbildība. Tikai es pati ar savu rīcību un attieksmi varu to veicināt savā dzīvē.”

Jā, otrs var papildināt tavu laimes sajūtu ar savu rīcību, var sasmīdināt, iepriecināt. Taču tā nav otra cilvēka atbildība. Viņa rīcība nav cēlonis tavai laimei vai nelaimei. Ja šādu domu pieņem, tad arī pati daudz mazāk vari darīt kaut ko tikai tāpēc, ka it kā esi atbildīga par kāda cita cilvēka laimi. Tev ir iespēja darīt lietas tāpēc, ka gribi kādu iepriecināt, atbalstīt, negaidot no otra neko atpakaļ. Tas iedod patīkamu brīvību attiecībām.

Mēģini atbildēt uz jautājumiem

Lai saprastu, ko es sagaidu no otra un ko man nozīmē būt laimīgai, ir vērts vispirms godīgi atbildēt uz dažiem jautājumiem:

  • Ko man nozīmē laime? Nevis tādās abstraktās frāzēs, bet gan konkrētās darbībās, sajūtās, izpausmēs.
  • Kādi uzstādījumi skan manā galvā par to, ko nozīmē būt laimīgai? No kurienes tie nāk? Kāpēc tiem ticu?
  • Kāda es esmu, kad esmu laimīga? Vai es vispār pazīstu šo sajūtu? Lai nav tā, ka es no otra pieprasu kaut ko, ko es nemaz nevaru aprakstīt pati sev, kur nu vēl otram.
  • Ja man būtu jānovērtē sajūta laime pēc maniem parametriem (atbilde uz pirmo jautājumu) no 1 līdz 10, uz cik es to tagad novērtētu?
  • Uz cik es to gribētu?
  • Kas man ir nepieciešams, lai es varētu to īstenot uz tik, uz cik vēlos?
  • Kādas darbības man būtu jāveic? Kāda ir pirmā mazākā darbība, ko es varētu veikt jau šodien?
  • Ko es patiesībā daru, lai būtu laimīga?
  • Ko es patiesībā nedaru, un kāpēc man tas ir izdevīgi? (Piemēram, man ir izdevīgi nedomāt un nedarīt, jo tad es varu būt upura lomā, un tā man ir ierasta. Ja es sākšu kaut ko darīt un man neizdosies, nebūs vairs, ko vainot.)

Izveido sarakstu un dari!

Saraksti uz lapas visu, ko sagaidi no otra, kas darītu tevi laimīgu. Un mēģini atbildēt sev uz jautājumu, kas slēpjas aiz katras no šīm vēlmēm. Ko tu patiesībā gribi? Kādu savu vajadzību tu caur to vēlies apmierināt. Un tad atliek izvērtēt, ko tu pati varētu darīt, lai to īstenotu, un vai ir citi veidi, kā apmierināt šo vajadzību. Dari sev to, ko tu sagaidi no citiem! Ja vēlies, lai otrs tevi mīl bez nosacījumiem, mīli sevi bez nosacījumiem. Ja vēlies, lai otrs tevi lutina, lutini pati sevi. Iespējams, kādai tagad radīsies jautājums - kāpēc tad man ir vajadzīgs otrs? Mums katrai būtu vērts atrast savu atbildi uz šo jautājumu. Un tur nav pareizu vai nepareizu atbilžu, vienīgais rādītājs ir tas, vai man un manam partnerim tas ir pieņemami.

Vairāk pat to, kā parūpēties par savu laimi, lasi jaunajā žurnālā "Kā būt laimīgai".

Publicitātes foto

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija