Kā atrast savu dzīves aicinājumu

Dzīvo gudri! 2.novembris
 
pixabay.com
KV Kaspars Vendelis, Žanete Drone
 
Sevis uzlādes un restartēšanās programmas "Restarts" veidotājs, lektors, biohakeris, uzņēmējs un publicists Kaspars Vendelis un integrālais koučs, Francijas biznesa skolas "Insead" trenere Žanete Drone atklāj, kā atrast savu dzīves aicinājumu.

Kā atrast savu misiju

Kaspars Vendelis

Atrast savu dzīves misiju ir daudz sarežģītāk, nekā varētu šķist. Apsēsties pie rakstāmgalda un izdomāt, kas tas varētu būt, nav iespējams. Tomēr apsēsties pie rakstāmgalda vai ērtā krēslā un palasīt dažādas grāmatas par šo tematu ir ļoti vērtīgi. Piemēram, Viktora Frankla grāmatu Man’s Search for Meaning jeb latviski Izdzīvošanas māksla. Grāmatas autors, būdams nacistu koncentrācijas nometnes ieslodzītais un psihoterapeits, vēroja, kāpēc daži izdzīvo un turpina ciešanu pilno eksistenci nometnē, bet daži nespēj. Grāmatas un Viktora Frankla viena no galvenajām atziņām ir: “Dzīves jēga ir palīdzēt citiem atrast dzīves jēgu.”

Pavisam vienkāršs ieteikums - sākotnēji izvēlies kaut ko lielu. Kaut vai uzbūvēt māju vai pili. Es, piemēram, nolēmu dzīvot līdz 120 gadiem. Un tad sāc pētīt, kas viss tev jāpaveic, lai šo mērķi sasniegtu. Sāc praktizēt šīs darbības. Pamani, kas tev tajā vislabāk padodas, dari to pastiprinātāk un vēl vairāk. Sāc runāt par to, dalīties ar citiem. Atrodi sociālu atbalstu, kas tavus mērķus un plānus atbalstīs, kam tas noderēs par iedvesmu pašiem. Tā soli pa solim redzēsi, ka tavs stāsts kalpo par iedvesmu un palīdzību arī citiem pievērsties savas dzīves jēgas meklējumiem. Un šādi iespējams īstenot Viktora Frankla domu.

Kā atrast savu taku?

Žanete Drone

Savu ceļu neizdosies atrast troksnī. Kad ļausi norimt ārējam troksnim, tu radīsi iespēju uzpeldēt jautājumiem, sen aizmirstiem sapņiem, nojausmām un, protams, arī tam, ko nevēlies dzirdēt un redzēt par sevi un savu dzīvi. Bet bez tā nevar. Klusums šķiet tik biedējošs, ka mēs darām visu iespējamo, lai tikai nepaliktu klusumā paši ar savām domām un sajūtām. Pirms vairākiem gadiem Virdžīnijas universitāte veica sociālo eksperimentu. Eksperimenta dalībnieki tika uz 15 minūtēm atstāti laboratorijas istabā, kurā uz galda atradās elektriskā šoka ierīce. Ja dalībnieks vēlējās, viņš varēja nospiest pogu un saņemt elektriskā šoka triecienu. Rezultāti bija šokējoši! Lai gan iepriekš šie cilvēki bija teikuši, ka viņi maksātu naudu, lai tikai izvairītos no elektriskā šoka, tagad 67 procenti vīriešu un 25 procenti sieviešu izvēlējās labāk saņemt elektriskā šoka triecienu nekā vienkārši pavadīt 15 minūtes klusumā paši ar sevi. Kāds to darīja pat 190 reizes 15 minūšu laikā! Tik ļoti neizturami dažkārt ir palikt vienatnē ar savām domām, ka labāk mēs saņemam elektrības triecienu.

Ir daudz iespēju, kā sākt praktizēt vienatni ar sevi. Vari sākt ar pusstundu nedēļā, kad mierīgi apsēdies un pievērs uzmanību savai iekšējai pusei. Savām domām un sajūtām. Uzdod sev jautājumus:

=Kurp virzījās mana dzīve šonedēļ?

=Kas man sagādāja prieku? Kas nepatika?

=Kā es būtu vēlējusies šo dienu pavadīt?

=Kas mani darīja laimīgu, priecīgu, lepnu par sevi?

=Par ko es šodien sacepos?

=Kāpēc? Kāda mana vērtība tika aizķerta?

=Vai mani nodomi un darbi saskan ar manām vērtībām?

=Vai es salīdzināju sevi ar citiem?

=Vai biju atkarīga no tā, ko domā citi?

=Vai gribēju visu kontrolēt?

=Ko es vispār gribu darbā un attiecībās?

Atbildes uz šiem jautājumiem vēlams piefiksēt. Tev ir jāievieš dienasgrāmata. Tas ir uzticamākais sabiedrotais tavā ceļā. Izvēlies tādu dienasgrāmatu, kuru ērti ņemt līdzi ikdienā un rakstīt uz abām lapaspusēm. Rakstīšana palīdz organizēt un sistematizēt pieredzi un padarīt to taustāmu, līdz ar to - ar šo pieredzi var sākt darboties. Dienasgrāmatas rakstīšana rada telpu iekšējam dialogam. Noteikti pieraksti arī sapņus - tie ir vērtīgs gudrības avots ikvienam ceļa gājējam, taču nemeklē sapņa skaidrojumu sapņu tulkošanas grāmatā! Tā ir daudz smalkāka padarīšana! Gan ar laiku nāks padoms, kā sapņus mēģināt izprast un ko ar tiem darīt.

Vairāk par to lasi jaunajā žurnālā "Kā būt laimīgai".

Publicitātes foto

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija