Jāņa Sprukta aktīvās atpūtas idejas, ko vērts ieviest arī savā ģimenē

LV Blogeri 3.jūlijs 2019
 
Privātais arhīvs
“Visvērtīgākais laiks ir tas, ko pavadām kopā ar ģimeni,” saka Latvijas čempionāta komandas HK Kurbads hokejists Jānis Sprukts. Viņš stāsta, ka pats bērnībā vasaras pavadījis svaigā gaisā un nepārtrauktā kustībā un tāpēc to ir iemācījis arī saviem bērniem. Jānis Sprukts dalās idejās, kā aktīvi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, bet Apotheka Jaunās Teikas aptiekas farmaceite Beāte Kaminska skaidro, cik daudz kustību vajadzīgas dažāda vecuma bērniem.

#1 Riteņbraukšana

f64

Riteņbraukšana ir viens no pieejamākajiem aktīvās atpūtas veidiem, turklāt tā lieliski piemērota kā atpūtai laukos, tā arī pilsētā. “Mūsu ģimene ar riteņbraukšanu ir uz tu, tāpēc ne tikai dodamies dažādos izbraucienos tuvākā un tālākā apkārtnē, bet arī piedalāmies velobraucienos ģimenes distancēs,” stāsta hokejists.

“Ar velosipēdu vajadzētu braukt ikvienam bērnam - riteņbraukšana nodarbina, bet svarīgākais, ka nepārslogo dažādus ķermeņa muskuļus, nostiprina sirds un asinsvadu sistēmu. Riteņbraukšana ir jautra un sagādā daudz prieka bērniem, kas ir ne mazāk svarīgi bērna veselībai un labsajūtai,” papildina farmaceite.

#2 Orientēšanās

“Jau vairākas sezonas startēju orientēšanās sacensībās “Magnēts” - tas ir lielisks veids, kā uzturēt fizisko sagatavotību un koncentrēšanās spējas. Turklāt orientēšanās sports ir pieejams ikvienam - nav nepieciešams iegādāties inventāru, lai piedalītos orientēšanās sacensībās, pietiek vien ar sporta tērpu un sporta apaviem. Uz orientēšanās sacensībām vienmēr braucu kopā ar ģimeni - bērni pavada laiku mazajā trasē, dodas pastaigās pa mežu.”

#3 Peldēšana

“Savu bērnību pavadīju pie Daugavas, un līdz ar to arī tagad peldēšana mūsu ģimenē ir ļoti iecienīta. Mēdzam gan vienkārši aizbraukt nopeldēties, gan pāris reizes mēnesī pavadīt brīvdienas pie upes, jūras vai ezera, dzīvojoties pa ūdeni un sauļojoties,” pieredzē dalās Sprukts.

“Peldēšana piemērota dažādu vecuma bērniem. Ūdens labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka ķermeni un līdz ar to arī veselību. Tas gan attīsta, gan atslogo mugurkaulu un locītavas, palīdz atbrīvoties no saspringuma, uzlabo stāju, kā arī stiprina imunitāti, jo īpaši, ja laiks pavadīts, atpūšoties svaigā gaisā pie ūdeņiem,” stāsta B. Kaminska.

#4 Sporta spēles

Sporta spēles, piemēram, tautas bumba, basketbols, ir viens no aizraujošākajiem veidiem, kā izkustēties un gūt pozitīvas emocijas. “Vecākais dēls aizraujas ar vieglatlētiku, bet uz stadionu dodamies visi kopā - kamēr vecākais brālis trenējas, ar jaunāko paskraidām pa stadionu, pavingrojam, un pēc tam visi uzspēlējam futbolu.”

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija