Dalgona karameles tikai no divām sastāvdaļām

LV Blogeri 18.jūlijs 2021
 
Cookbook
Ilze Šteinfelde
 
Korejā populārais ielu ēdiens - Dalgona karamele - pēc būtības ir padomju laikos populārā cukurgailīša korejiešu versija.

Dalgona karameles pagatvošanai vajadzīgas vien 2 sastāvdaļas - cukurs un soda. Korejā ir nopērkami arī speciāli rīki šī kāruma gatavošanai, bet es pārliecinājos, ka to var pagatavot arī ar visparastākajā virtuvē pieejamām lietām. Vajadzīgs ir neliels katliņš; silikona paliktnītis vai sviestpapīrs; kāda apaļa lieta ar gludu, karstumizturīgu virsmu (es izmantoju karstumizturīgas glāzes apakšu), piparkūku cepumu formiņa; kociņi.

Visas vajadzīgās lietas ir jāsaliek pa tvērienam, jo karamele sacietē ārkārtīgi ātri. Tiešī ši iemesla dēļ Dalgona karameles ir jāgatavo pa nelielām porcijām, lai var paspēt tās noblietēt un iespiest tajās rakstu.

Jārīkojas ļoti uzmanīgi, jo karamele ir ļoti karsta!

Sastāvdaļas:

  • Cukurs: 45 g
  • Soda: 2 g

Pagatavošana:

Cukuru ieber mazā katiņā (vēlams ar biezu dibenu) un karsē uz mazas uguns, līdz cukurs pilnībā izšķīdis.

Katliņu noņem no uguns un karstajā cukura karameles masā ieber šķipsniņu sodas un intensīvi maisa. Masa uzšūmēsies un putojot kļūs gaiša.

Uz silikona paklājiņa vai sviestpapīra uzliek aptuveni pusi ēdmakarotes uzptotās masas, ieliek tajā kociņa vienu galu, un uz tā uzliek aptuveni pusii ēdamkarotes karstās masas. Ar kādu gludu un karstumizturīgu virsmu (es izmantoju karstumizturīgas glāzes apakšu) uzspiež uz kartās karemeles, lai tā spalacinātos un izveidotos apaļa forma. Pēc tam ar formiņu uzspiež uz saplacinātās karameles rakstu.

Karameli atstāj atdzist līdz tā sacietē.

Ja ir bažas, cik daudz sodas ir jāliek, tad attiecība ir šāda - uz 12 ēdamkarotēm cukura ņem 1 tējkaroti sodas. Taču tā kā karamele ļoti ātri sacietē, tad nevajadzētu vienā porcijā taisīt vairāk par 2-3 ēdmakarotēm cukura. Uz 3 ēdamkarotēm cukura vajag aptuveni 1/4 tējkaroti sodas. Taču, ja soda tiks pielikta nedaudz vairāk vai mazāk, nekas slikts nenotiks. Soda karamelei dod porainumu, bet reizē arī padara to trauslāku. Respektīvi - jo mazāk sodas, jo karamele būs cietāka. Savukārt karameles krāsa ir atkarīga no tā, cik ilgi karamele karsēta: jo tas tiek darīts ilgāk, jo karamele būs tumšāka un rūgtāka

Avots

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija