Jaungada ballei. Pieci galvenie noteikumi "Black Tie" pasākumos

Mode un stils 31.decembris 2019
 
Scanpix
Ballītes un pasākumi ir dažādi - daži ir greznāki ar noteiktu ģērbšanās stilu jeb "dress code", citi brīvāki, kur tērpa izvēlē varam ļaut vaļu fantāzijai, vai arī tematiski, kad jāiekļaujas noteiktā tēlā. Decembris, kā ierasts, ir ballīšu laiks. Darba balles, greznas Ziemassvētku balles, saviesīgi deju vakari un karnevāli. Kā, lai neapjūk ģērbšanās stilos, kas piedien katram no pasākumiem?

Pasākumam nepiemērots tērps noteikti var izbojāt ballīti, savukārt rūpīgi izstrādāts tēls parastu ballīti var pārvērst aizraujošā vakarā ar lieliskiem pārsteigumiem. Stilisti ir sagatavojuši piecus galvenos ieteikumus, lai ballīšu virpulī neļautu zaudēt galvu un izdotos apmeklēt izmeklētos "Black Tie" pasākumus pienācīgā veidolā.

Noskaidrojam pamatlietas

Ja, saņemot ielūgumu, redzam, ka tajā norādītais dreskods ir "Black Tie", tad vispirms no uzticamiem avotiem ir jānoskaidro, ko šis dreskods ietver, lai nepieļautu liekas interpretācijas. Vislabāk dreskodi izskaidroti dažādās diplomātisko etiķešu grāmatās, ko sagatavojuši lietišķā stila un etiķetes speciālisti, bet noderēs arī pamatzināšanas par "Black Tie" dreskodu, kas svinīguma ziņā Rīgā ir sastopams pietiekami bieži. Šāds dreskods būs piemērots uzņēmumu jubilejām, gada noslēguma ballēm un citiem svētku pasākumiem, kas notiek pēc astoņiem vakarā. Kungiem šis dreskods nosaka smokinga izvēli un kreklu bez iestīvinātas stāvapkakles. Parasti dreskods pieprasa baltu kreklu ar tauriņu, bet jāskatās pēc pasākuma veida, piemēram, ja pasākums notiek lielveikalā, tad tumšs krekls bez kaklasaites iederēsies labāk. Šajā gadījumā dāmas var atļauties tumšu kokteiļkleitu. Šis dreskods pieļauj arī svinīgas bikses un, protams, dažāda veida garās vakarkleitas.

Vakarkleita kā investīcija

Viena no "Black Tie" dreskoda pamatlietām nenoliedzami ir garā vakarkleita. "Black Tie" un līdzīgus pasākumus neapmeklējam bieži, bet, ja tāds ir paredzēts, tad tas ir lielisks iemesls, lai iegādātos kvalitatīvu vakarkleitu, pietiekami klasisku, ko varēsiet valkāt vairākas sezonas, pielāgojot aksesuārus, frizūru, apavus vai citus stila elementus. Arī vakarkleita var būt veiksmīga vai neveiksmīga investīcija, tāpēc iesakām izvēlēties pazīstamus un respektablus zīmolus. Piemēram, lieliskas vakarkleitas piedāvā klasiski elegantie zīmoli - Armani vai Ralph Lauren. Izvēloties vakarkleitu, vēlams pieturēties pie klasiska griezuma un toņiem, kas būs piemēroti jūsu siluetam un neizies no modes. Īpaši aktuālas šajā ballīšu sezonā būs zīmola Apriori vakarkleitas ar atkailinātu plecu daļu vai Marie Lund vakarkleitas, kas glaimojoši ieskauj figūru.

Perfektā kokteiļkleita

Latvijā daudzas sievietes dažādos pasākumos grēko ar kleitas garumu. Lai cik skaistas un slaidas būtu jūsu kājas, tās izrādīt ieteicams privātos pasākumos vai mājās, bet "Black Tie" pasākumos kleita drīkst būt tikai maksi vai līdz celim, bet noteikti ne īsāka, ja negribat piesaistīt uzmanību šādu iemeslu dēļ. Tāpēc kleitas obligāti ir jāpielaiko, jo dažāda garuma sievietēm tās izskatīsies atšķirīgi. Ja vēlaties pievērst uzmanību, tad labāk to darīt ar kleitas krāsu, nevis garumu. Piemēram, zīmols Marie Lund piedāvā plašu pusgaru kokteiļkleitu sortimentu skaistā krāsu paletē, tostarp koši sarkanā tonī, kas ļaus jums kļūt par balles karalieni elegantā veidā. Turklāt formāla kokteiļkleita garumā zem ceļa ar elegantām rotām, aksesuāriem un augstpapēžu kurpēm izskatīsies satriecoši.

Dāmu smokings

Lai gan Latvijā tas vēl nav plaši izplatīts, daudzas Holivudas dīvas dažādos "sarkanā paklāja" pasākumos izvēlas sieviešu smokingu un greznu bikškostīmu, kas bieži izskatās glaimojošāk un izsmalcinātāk par nepareizi izraudzītu vakarkleitu. Tāpēc skanīgs "jā" arī sieviešu smokingiem "Black Tie" pasākumos! Dāmu smokingu izvēlē liela nozīme būs perfektam piegriezumam, labas kvalitātes audumam un prasmei veidot sabalansētu, vienkāršu un sievišķīgu koptēlu, lai neizskatītos pārlieku vīrišķīgi.

Kristāla kurpītes, grims un aksesuāri

Jāatceras, ka pie šī dreskoda nedrīkst vilkt zābakus, derēs tikai izejamās kurpes, pieļaujama arī neliela izmēra vakara somiņa. Savu tēlu var papildināt ar dažām kvalitatīvām rotaslietām, bet bižutērija gan nebūs piemērota. Dāmām nav ieteicams pie garas vakarkleitas valkāt pulksteni. Ļoti nepatīkami izskatās spīdīgas zeķubikses, kas vizuāli var sabojāt arī slaidu kāju izskatu, tāpēc "Black Tie" pasākumos derēs tikai melnas vai gandrīz nemanāmas, katrā ziņā matētas zeķubikses. Jāgādā, lai arī grims saskanētu ar jūsu tērpu. Ja izraudzīta vienkārša, eleganta melna vakarkleita, tad ar grimu var spēlēties vairāk, izceļot acis un koši krāsojot lūpas. Savukārt, ja vakarkleita ir ekstravaganta, tad labāk izvēlēties mierīgāku un atturīgāku grimu, lai jūs nešķistu pārcentusies.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija