Kā mājās radīt svētku noskaņu skandināvu stilā

Mode un stils 26.decembris 2020
 
Publicitātes foto
Ziemassvētku laiks šogad ir citāds, nekā ierasts, un varbūt tieši tāpēc svētku sajūta mājās ir īpaši svarīga. Vieni Ziemassvētkus gaida kristīgās noskaņās, citi paliek uzticīgi senču tradīcijām, gaidot maģiskos ziemas saulgriežus. Jebkurā gadījumā gada nogale ir laiks, kad piepildīt mājas ar brīnišķīgu svētku noskaņu. 

Svētku sajūtai nevajag daudz

Pašos tumšākajos mēnešos māju logos spožāk nekā jebkad iemirdzas Ziemassvētku gaismiņas. Egļu zariņš pie durvīm, svecītes, zvaigznes formas laterna logā - tie it kā ir vienkārši atribūti, bet tiem piemīt brīnumainas spējas radīt mājās noskaņu, kas būtiski atšķiras no ierastās ikdienas.

Mājas tekstils - ar sajūtu kā sniega kupenā

Šim laikam piestāv balti tekstilizstrādājumi ar tautiskiem rakstiem - galdauti, auduma salvetes, spilvendrānas, pledi, kā arī balti gaismekļi, sveces un citi līdzīgi dekora elementi gaišos toņos. Lai radītu romantisku mājīguma sajūtu, var ņemt talkā kādu gaismu caurlaidīgu audumu, piemēram, linu un izmantot to kā lampas abažūru. Šādi lampas gaisma kļūs dūmakaina un pieklusināta, izplatot siltu, maigu gaismu, kas tik ļoti piestāv Ziemassvētkiem.

Publicitātes foto

Dzimtas mantojums eglītes zaros

Eglīšu rotājumu klāsts veikalos mainās ik gadu atkarībā no modes tendencēm. Tikmēr skandināvi, īpaši zviedri, turas pie dzimtas tradīcijām un eglīti visbiežāk dekorē ar sarkaniem bumbuļiem, salmu figūriņām un mantiņām, kas nodotas mantojumā no paaudzes paaudzē. Pirms rotājumu iekāršanas eglē izrotājiet to ar gaismiņām, kas atspoguļosies stikla bumbiņās, radot vēl krāšņāku efektu.

Kad smarža kļūst redzama

Neatņemama svētku sastāvdaļa ir brīnišķīgie tikai šim laikam raksturīgie aromāti - piparkūku, mandarīnu un krustnagliņu smarža. Cepot piparkūkas, sildot karstos dzērienus ar krustnagliņām un ēdot mandarīnus, mājoklis iegūs smaržu, bet dzīve - garšu, ko rada kopīga laika pavadīšana ar mīļajiem. Smaržīgas lietas noderēs arī svētku galda dekorēšanai - egļu zari, čiekuri un sausas apelsīnu vai mandarīnu mizas būs koši akcenti uz balti klāta galda.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija