9 pārtikas produkti, kas uzlabos imūnsistēmu ziemā

Veselība 23.janvāris
 
pixabay
Baiba Puriņa
 
Ja meklē veidus, kā sevi pasargāt no apaukstēšanās, atbilde var būt pavisam tuvu - pārtikas veikalā. Ēdot noteiktus ēdienus, var palīdzēt savai imūnsistēmai. Ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību, lai pārtikas produkti sagādātu organismam vajadzīgos vitamīnus. "Natural Cures" atklāj, kurus pārtikas produktus izvēlēties, lai parūpētos par savu imūnsistēmu ziemā.

1. Putnu gaļa

Vistas zupa ne tikai palīdz labāk justies, kad esi apaukstējies, bet vistas gaļa spēj arī novērst saslimšanu. Vistas un tītara gaļā ir daudz vitamīna B6. Tikai 100 gramos tītara vai vistas gaļas ir 40% līdz 50% no dienas nepieciešamās vitamīna B6 devas.

pixabay

2. Kurkuma

Kurkuma ir dzeltena, rūgtena garšviela, kam piemīt pretiekaisuma īpašības. Kurkumīns, kas piešķir kurkumai tās slaveno dzelteno krāsu, palīdz pret muskuļu sāpēm, kas rodas no fiziskas piepūles.

pixabay

3. Jogurts

Šeit gan runa ir par bezgaršu jogurtiem. Lai būtu pārliecība, ka nopirktais jogurts palīdzēs stiprināt imūnsistēmu, meklē tādu, kurā ir Streptococcus thermophilus un Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus baktērijas. Šīs baktērijas palīdzēs organismam cīņā ar slimību. Jogurtos var būt arī daudz vitamīna D.

pixabay

4. Citrusa augļi

Daudzi tieši saaukstēšanās laikā sāk lietot vitamīnu C, taču to labāk izmantot kā preventīvu līdzekli, lai nesaslimtu. Vitamīns C vairo baltos asinsķermenīšus, kas palīdz cīņā pret infekcijām.

Tāpēc ziemas laikā ēd daudz greipfrūtu, apelsīnu, mandarīnu, citronu un laimu. Tā kā ir liela citrusu augļu izvēle, tos var iekļaut katrā dienas maltītē.

pixabay

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija