5 Jāņu zāles, ko izmantot veselību stiprinošos dzērienos

Veselība 21.jūnijs 2020
 
F64
Vasaras saulgriežu laiks tiek uzskatīts par īpaši maģisku un spēcinošu, jo jāņuzālēs apkopota visa šī laika dziedinošā enerģija un spēks. Dodoties pļavā pēc ziediem svētku vainagam, der padomāt arī par pļavas augiem veselībai. Vairāk par pļavās atrodamajiem augiem un idejām, kā tos izmantot veselību stiprinošos dzērienos, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, Gada farmaceite 2019 Laila Zālīte.

“Šajā laikā, ejot pļavā, svarīgi izturēties ar cieņu pret katru zālīti un katru stiebriņu, jo plūcēju ir daudz. Tikpat svarīgi ir arī atcerēties par indīgajiem un īpaši aizsargājamajiem augiem, kurus noteikti nedrīkst izmantot ne vainagu darināšanā, ne uzturā. Tāpēc, ja ir šaubas par kādu no pļavā atrodamajiem augiem, labāk to atstāt pļavā,” stāsta Zālīte.

Lauris Vīksne/F64

1. Dziedinošais sarkanais āboliņš

Sarkanais āboliņš ir labi atpazīstams un bieži vainagos izmantots augs, taču tam piemīt arī dažādas dziedinošas īpašības. Tas satur C vitamīnu, flavanoīdus, gļotvielas, ēteriskās eļļas, fitoestrogēnus - pārtikas estrogēnus, kas līdzīgi sieviešu dzimumhormoniem, un citas bioloģiski aktīvas vielas. Tam piemīt atkrēpojoša, sviedrējoša, imunitāti stimulējoša, urīndzenoša, pretiekaisuma un arī pretsāpju iedarbība.


Lai pagatavotu organismu stiprinošu un gardu āboliņu dzērienu, 200 gramus svaigu ziedu aplej ar vienu litru verdoša ūdens un ļauj ievilkties divas stundas. Tad nokāš un papildina ar vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Var pievienot arī medu. Savukārt kaltēta āboliņa lapas, sasmalcinātas pulverī, var pievienot ēdieniem. Īpaši labi tās sader ar zupām, mērcēm, salātiem, gaļas ēdieniem un omleti.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija