6 neparasti padomi, kā cīnīties ar "nokarenu" ādu pēc svara zaudēšanas

Veselība 3.oktobris
 
pexels.com
Zaudējot lieko svaru mēs ne tikai iegūstam slaidu ķermeni, kas ir daudzu cilvēku sapnis, bet reizēm tam līdzi nāk arī nevēlama problēma - "nokarena āda". Eksperti iesaka sekot līdzi šiem sešiem padomiem, lai āda būtu tvirta un nevajadzētu savas jaunās aprises slēpt brīvos apģērbos.

pexels.com

1. Gulētiešanas rutīna

Labs un kvalitatīvs miegs svara zaudēšanas procesā ir vienlīdz svarīgs kā veselīgs uzturs un sportošana. Miega laikā mūsu ķermenis ne tikai atpūšas, bet arī atjaunojas.

Interesanti, ka, lai iegūtu tvirtu ādu, ir svarīgi ievērot šos četrus soļus:

  1. Guļamistabai ir jābūt pēc iespējas tumšākai.
  2. Ideālā guļamistabas temperatūra ir 18,3°C.
  3. Nedrīkst ēst lielas maltītes divas stundas pirms gulētiešanas.
  4. Jāizvairās no telefona, datora, televizora izmantošanas īsi pirms gulētiešanas.

pexels.com

2. Lietojiet krēmus, kuru sastāvā ir retionīdi

Ārsti iesaka lietot krēmus, kuru sastāvā ir retinoīdi, lai nostiprinātu ādu. Krēmu vai citu ķermeņa kopšanas līdzekļu izmantošana, kuru sastāvā ir retionīds, palīdzēs jūsu ādu padarīt jauneklīgāku un tvirtāku. Retinoīdi paātrina ādas šūnu dalīšanos un atjaunošanos, un veicina kolagēna ražošanu.

pexels.com

3. Katru dienu dodieties 20 minūšu ilgā pastaigā

Arī pēc svara zaudēšanas svarīgi ir veikt fiziskās aktivitātes, kaut vai doties 20 minūšu garās pastaigās. Fiziskās aktivitātes nāks ne tikai par labu jūsu izskatam, bet arī garastāvoklim un vispārējai pašsajūtai. 20 minūšu ilgas pastaigas palīdzēs labāk darboties jūsu vielmaiņai un piesātinās jūsu šūnas ar skābekli. Kā rezultātā jūsu ādas stāvoklis uzlabosies.

pexels.com

4. Veiciet pašmasāžu

Regulāra pašmasāžas veikšana pozitīvi ietekmēs jūsu ādu. Tā kļūs ne tikai tvirtāka, bet, izmantojot masāžas laikā mandeļu eļļu, arī uzlabosies tās tonis.

Kā veikt masāžu:

  1. Nogulieties uz muguras un sasildiet rokas. Uzklājiet uz vēdera eļļu vai krēmu.
  2. Ar plaukstu masējiet vēderu pulksteņrādītāja virzienā.
  3. Pēc tam masējiet vēdera viduslīniju. Sāciet ar krūšu kaulu un beidziet pie kaunuma kaula.
  4. Veiciet tās pašas kustības vēdera kreisajā pusē un pēc tam labajā pusē.
  5. Turpiniet masēt vēderu nabas rajonā izdarot maigu spiedienu, virzot plaukstas pulksteņrādītāja virzienā.
  6. Veiciet aptuveni 20 minūšu ilgu masāžu.

unsplash.com

5. Veiciet ietīšanas procedūras

Lai iegūtu tvirtu ādu, varat arī mājās veikt ietīšanas procedūras. Uzklājiet uz vēdera, piemēram, modelējošo krēmu vai losjonu. Aptiniet vēderam apkārt pārtikas plēvi. Šādi staigājiet ne ilgāk kā 90 minūtes. Svarīgi ietīšanas procedūras laikā dzert daudz ūdens.

pexels.com

6. Pagatavojiet kafijas skrubi

Speciālisti norāda, ka kafijas skrubja masāžas var palīdzēt ādai kļūt elastīgākai, kā arī var tikt samazināts celulīts. Kafijas skrubi ieteicams pagatavot no kafijas biezumiem, kas nav iepriekš izmantoti kafijas gatavošanā. Kafijas biezumiem varat pievienot klāt ķermeņa kopšanas produktus, kas satur retinolu un karnitīnu. Šādu procedūru ieteicams veikt ne biežāk kā divas reizes nedēļā.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.


Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija