6 ikdienišķi paradumi, kas vakaros veicina pieņemšanos svarā

Veselība 8.decembris 2023
 
pexels.com
Ir divu veidu cilvēki. Vieniem ir ļoti viegli pieņemties svarā, otriem - grūti. Ja piederat pie pirmās grupas cilvēkiem, tad centieties izskaust no savas vakara rutīnas šos sešus paradumus!

pexels.com

1. Vakariņu izlaišana

Uztura speciālists Dastins Mūdijs brīdina, ka vakariņu izlaišana vai to aizstāšana ar nelielām uzkodām ir kaitīga. Ja neieturēsiet vakariņas, tad no rīta pamostoties piedzīvosiet lielu izsalkumu, kuru būs grūti remdēt, tādējādi, iespējams, jau dienas pirmajā daļā apēdīsiet daudz par daudz, kas rezultēsies svara pieaugumā.

pexels.com

2. Telefona izmantošana pirms gulētiešanas

Eksperti daudz ir runājuši par to, ka pirms gulētiešanas nevajadzētu lūkoties zilajos ekrānos. Tādējādi negatīvi tiek iektemēts miegs. Gaisma, kuru izstaro ekrāni, tai skaitā mobilais telefons, stimulē smadzeņu darbību, apgrūtinot iemigšanu. Slikts miegs var veicināt svara pieaugumu. Dienās, kad esat slikti gulējis, jums ir lielāka ēstgriba, jo ķermenis meklē veidus, kā atjaunot enerģiju.

pexels.com

3. Darbs vēlu vakaros

Strādājot vēlās nakts stundās, tiek izjaukts jūsu dabiskais miega ritms, kā arī palielinās stresa līmenis. 2018. gadā tika veikts pētījums, kurā atklājās, ka strādājot vēlu vakaros, paaugstinās kortizola līmenis organismā un palielinās tieksme pēc augstas kaloritātes pārtikas produktiem, kas secīgi veicina svara pieaugumu.

pexels.com

4. Alkohola lietošana īsi pirms gulētiešanas

Neskatoties uz plaši izplatītu mītu, ka ikvakara vīna glāze palīdz labāk iemigt, tā nav tiesa. Alkohols negatīvi ietekmē melatonīna līmeni smadzenēs. Papildus sliktas kvalitātes miegam, tukšās kalorijas, kuras uzņemat ar alkoholu, ir līdzvērtīgas neveselīgām uzkodām.

pexels.com

5. Treniņi vēlu vakaros

Lai gan vakara treniņiem ir savas priekšrocības, intensīva fiziskā slodze pirms gulētiešanas var paātrināt vielmaiņu un apgrūtināt atslābināšanos. Turklāt palielināts adrenalīns un sirdsdarbības ātrums no fiziskās slodzes var traucēt jūsu ķermeņa spēju iemigt, kā arī pēc kaloriju sadedzināšanas jūs kļūsiet izsalkuši un vēlēsieties kārtīgi paēst.

pexels.com

6. Televizora skatīšanās ēšanas laikā

Filmu skatīšanās un uzkodu baudīšana ir daudzu cilvēku grēks. Kāpēc grēks? Jo skatoties televizoru un paralēli kaut ko ēdot, pastāv liela iespēja, ka apēdīsiet daudz vairāk nekā vajadzētu, jo ekrānā redzētais novērsīsi jūsu uzmanību.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija