Pankūkas, kas vairāk atgādina kūku

Virtuvē 22.jūlijs 2020
 
Cookbook
Ilze Šteinfelde
 
Šādas gaisīgas un vieglas pankūkas var nobaudīt Japānas galvaspilsētā Tokijā. Pēdējo četru gadu laikā tās, bagātīgi aizdarītas ar sīrupu, krēmu, augļiem utt. kļuvušas par pilsētas apsēstību.

"Mēs esam gatavi pēc tām stāvēt garā rindā pie populārākajiem restorāniem, gaidot, līdz atbrīvosies kāda vieta ," par sevi pasmaida ēdienu blogere no Tokijas.

Replika par gaidīšanu nav nejauša, jo šo pankūku cepšana paņem daudz vairāk laika nekā parasto pankūku gatavošana. Turklāt, tās ir jāēd uzreiz, tiklīdz tās ir izceptas, jo atdziestot tās zaudē savu gaisīgumu un nedaudz sakrītas. Tāpēc restoranos tās nevar sacept uz priekšu un pēc tam tikai uzsildīt. Baudot šīs pankūkas, viesis var būt drošs, ka tās ir tikko ceptas.

Sastāvdaļas:

  • Olas: 2 gab
  • Majonēze: 8 g
  • Piens: 38 g
  • Vaniļas ekstrakts: 4 g
  • Kviešu milti: 48 g
  • Sāls: 2 g
  • Cukurs: 42 g
  • Cepamais pulveris: 4 g

Process:

Olām jābut atdzesētām (vislabāk - no ledusskpaja). Olu baltumus atdala no olu dzeltenumiem. Olu baltumus ieliek ledusskapī, kamēr tiek gatavota pamatmīkla.

Olu dzeltenumus samaisa ar majonēzi, pienu, vaniļas ekstarktu.

Miltus samaisa ar cepamo pulveri un tad tos iesijā olu dzeltenuma masā.

Nomēra vajadzīgo cukura daudzumu. Izņem no ledusskapja olu baltumus.

Olu baltumus kopā ar šķipsniņu sāls sāk putot no sākuma ar mazāku miskera ātrumu, pēc tam ātrumu palielina un turpinot putošanu pamazām pieber cukuru. Olu baltums ir saputots, kad putas ir tik stingras, ka, pat apgriežot bļodu otrādi, tie nekrīt laukā no bļodas.

Saputotos olu baltumus iecilā olu dzeltenuma masā ar trim paņēmieniem. (No sākuma vienu trešdaļu, tad pusi no atlikušā un beigās pārējo.)

Plīts karstumu noregulē uz pusi (piemēram, uz 3 , ja maksimums ir 10), uzliek pannu uz uguns un gaida, kamēr tā sakarst. Pannu viegli apsmērē ar eļļu (vai izmanto pannu ar pretpiedeguma pārklājumu) un ar ēdamkaroti uzliek mīklas bumbiņas (daži izmanto saldējuma servējamo karoti, bet labi var iztikt arī ar ēdamkaroti).

Uz pannas starp pankūkām uzpilina dažas piles ūdens un uzliek pannai vāku.

Pēc aptuveni 2-3 minūtēm, kad pankūkas apakša ir apcepusies, to apgriež otrādi un turpina cepšanu, uzliekot pannai vāku.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija