Kā pareizi lietot sejas aizsargmasku: 7 soļi

Dzīvo gudri! 20.aprīlis
 
pixabay
Sejas aizsargmaskas tiek rekomendēts lietot ikvienam, atrodoties publiskās vietās, lai tās nēsātājs pasargātu citus cilvēkus un sevi no iespējamā Covid-19 izplatīšanās riska. Aizsargmasku lietošana var palīdzēt mazināt vīrusa izplatīšanos tikai tādā gadījumā, ja tās tiek lietotas pareizi un papildus tiek veikti arī citi piesardzības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un regulāra roku mazgāšana.
Sejas aizsargmasku lietošana ir papildu drošības pasākums, taču, lai aizsargmaska varētu pildīt savu funkciju, nevis - tieši otrādi - panāktu pretēju efektu, svarīgi, lai tā tiktu lietota pareizi.

1.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Pirms aizsargmaskas uzlikšanas jānomazgā un/ vai jānodezinficē rokas.

2.

Ekrānuzņēmums no Apotheke

Aizsargmaska jāuzliek uzmanīgi, neaizskarot tās frontālo daļu.

3.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Lai pareizi uzliktu aizsargmasku, tā jāsatver pie tās aizdares vai fiksējošām daļām deguna un zoda zonā.

4.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Aizsargmaskai nēsāšanas laikā ir jāaizsedz deguns un mute. Tā nedrīkst būt novilkta uz kakla daļas vai zoda.

5.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Aizsargmasku jānoņem uzmanīgi, turot to aiz tās fiksējošajām daļām.

6.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Pēc lietošanas aizsargmaska ir jāizmet slēgtā atkritumu tvertnē.

7.

ekrānuzņēmums no Apotheke

Pēc maskas izmešanas rūpīgi jānomazgā un/vai jānodezinficē rokas.


Par sejas aizsargmaskām

"Sejas aizsargmasku lietošana var būt viens no pasākumiem, kuru inficēšanās riska mazināšanai var veikt katrs cilvēks. Primāri tās ir paredzētas, lai no inficēšanās pasargātu citus cilvēkus, tomēr šādas maskas piedāvā arī zināmu aizsardzības līmeni pret dažādiem mikroorganismiem, tai skaitā arī vīrusiem. Lai arī SARS-CoV-2 vīruss ir ievērojami mazāks par filtrējošā materiāla porām, tam ir raksturīga “uzsēšanās” uz lielākām daļiņām (piemēram, siekalu vai iesnu pilieniem), savukārt sejas aizsargmaskas sekmīgi aiztur lielāko daļu no tām, samazinot iespējamo vīrusu skaitu ieelpotajā gaisā. Jāatceras, ka sejas aizsargmaskas neaiztur visas gaisā esošā vīrusa daļiņas, tomēr, īpaši, ja tās tiek lietotas pareizi un kopā ar citiem preventīvajiem pasākumiem, piemēram, distances ievērošanu, regulāru roku mazgāšanu, tās ievērojami samazina risku inficēties,” skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

Pagatavo pats

Sejas masku iespējams minūtes laikā pagatavot arī paša spēkiem. Lifehacks.lv veica eksperimentu un šādu masku pagatavoja.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija