5 nomierinošas zāļu tējas bērniem labam miegam

Sākums 21.maijs
 
PN/Scanpix/Leta
Sertificētā farmaceite Laila Zālīte iesaka piecas dabīgas drogas uzbudinātības mazināšanai un labam miegam.

Jāņem vērā, ka zāļu tējas un citi šķidrumi nevar pilnībā aizstāt ūdeni. Tēju var uzņemt kā papildu šķidrumu, taču jāatceras, ka ne visas pieaugušo iecienītās tējas ir piemērotas bērniem.

Zāļu tējām nebūtu vēlams pievienot cukuru vai citus saldinātājus. Izņēmums ir saaukstēšanās, kad var dzert viegli siltu tēju, kam pievienots mazliet medus, taču jāņem vērā, ka bišu produkti ir spēcīgi alergēni un nav piemēroti bērniem, kas jaunāki par gada vecumu.

PN/Scanpix/Leta

1. Melisa

Mazina spriedzi un nemieru, nomierina, atslābina. Tai piemīt patīkami maiga, atsvaidzinoša garša ar citrusa aromātu. Pagatavošana: 2-3 melisas lapiņas aplej ar glāzi verdoša ūdens, atdzesē, nokāš un dod dzert.

PN/Scanpix/Leta

2. Piparmētra

Nomierina, palīdz pret miega problēmām, tonizē un uzlabo smadzeņu darbību. Tējai ir atsvaidzinoša garša. Pagatavošana: nepilnu tējkaroti kaltētu piparmētru lapu vai pāris lapiņu svaigu piparmētru aplej ar karstu ūdeni. Var lietot gan viegli siltu, gan atdzesētu.

PN/Scanpix/Leta

3. Pasiflora

Mazina uzbudinājumu, nervu spriedzi, satraukumu un dusmas. Tai ir patīkama, saldena garša. Pagatavošana: ½ tējkaroti pasifloras ziedu aplej ar glāzi tikko uzvārīta ūdens. Ļauj 5-10 minūtes ievilkties, nokāš un dzer atdzesētu.

PN/Scanpix/Leta

4. Lavanda

Atslābina nervu sistēmu, mazina agresiju, uzlabo miega kvalitāti. Aromātiska tēja ar specifisku, viegli saldenu garšu. Pagatavošana: ½ tējkaroti lavandas drogu aplej ar verdošu ūdeni. Dzer mēreni siltu.

PN/Scanpix/Leta

5. Kumelītes

Viegli nomierina, mazina gāzu uzkrāšanos un veicina gremošanu. Vāja kumelīšu tēja var mīkstināt vēdera izeju, stipra - cietināt. Patīkama garša. Pagatavošana: ½ tējkarotes kumelīšu ziedu aplej ar glāzi verdoša ūdens, nokāš un dzer siltu vai atdzesētu. Lai iegūtu vāju tēju, ziedlapiņas jānotur ūdenī 5 minūtes, savukārt, lai pagatavotu stipru tēju - 10 minūtes.

Noderēja?1

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija