Noderīgi! Kā stiprināt bērna imunitāti rudenī?

Veselība 26.septembris 2019
 
Pixabay
Rudens gadalaiks ierasti nes gan skaistas, raibas koku lapas, gan dažādus vīrusus, tādēļ ir svarīgi ne tikai pārkārtot savu garderobi, bet arī izvērtēt savas ģimenes ikdienas paradumus. Lai palīdzētu Latvijas ģimenēm sagatavoties rudenīgi mainīgajiem laikapstākļiem, pediatrs Edgars Mednis apkopoja ieteikumus, kas būtu jāiekļauj rudens ikdienas pirkumu sarakstā, lai stiprinātu bērnu un visas ģimenes imunitāti.

Tīras rokas kā ikdienas rutīna

Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā samazināt risku saslimt ar kādu no vīrusiem, ir ieviest ģimenes ikdienas rutīnā regulāru roku mazgāšanu un rūpīgi sekot arī citiem higiēnas pasākumiem. Iepirkšanās paradumi rāda, ka ģimenes šo pamatprincipu jau šobrīd mēģina īstenot savā ikdienā.

Ārsts pediatrs Edgars Mednis uzsver, ka efektīvākai profilaksei ģimenēm ieteiktu biežāk izvēlēties ziepes un tekošu ūdeni, lai arī brīžos, kad tas nav iespējams, protams, var noderēt arī mitrās salvetes. Turklāt, svarīgi atcerēties periodiski nomazgāt arī daudzās bērnu rotaļlietas, ko mazākie ģimenes locekļi nereti liek arī mutē.

Stipra organisma pamatā - veselīgs uzturs

Ārsts pediatrs Edgars Mednis uzver, ka drēgnajā rudens sezonā īpaši svarīgi rūpēties par pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu - ēdot salātus, dārzeņus, riekstus, augļus, kas nodrošinās organismu ar vērtīgiem vitamīniem un stiprinās imunitāti. Šobrīd, kad novākta rudens raža, ir īstais brīdis ēdienkartē iekļaut vietējos dārzeņus, tostarp, arī sīpolus, ķiplokus, smiltsērkšķu eļļu, bet samazināt kviešu miltu daudzumu ēdienkartē: “Kvieši darbojas kā līme. Piemēram, ja cepam maizi - kvieši to satur kopā. Tieši tā kvieši darbojas arī organismā - palēninot vielmaiņu un novājinot imunitāti.”

Izvēlēties putras bez piena ģimenes var mudināt dažādas alerģijas, tomēr ārsts E. Mednis uzver, ka piena patēriņš ir katra cilvēka brīva izvēle un to nav nepieciešams ierobežot, ja vien nav kāda nepanesība. Pienā ir daudz vērtīga un noderīga organismam.

Piemērots apģērbs, ūdens un fiziskās aktivitātes svaigā gaisā svarīgas arī rudenī

Lietot daudz šķidruma un pavadīt lielāko dienas daļu ārā mēs esam pieraduši vasaras sezonā, bet iestājoties aukstākam laikam nereti šīs aktivitātes vairs nav mūsu ikdienas sastāvdaļa.

“Rudenī nedrīkst aizmirst par pietiekamu šķidruma patēriņu, tas ir svarīgs veselības uzturēšanai jebkurā gadalaikā gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ūdens, vitamīniem bagāts uzturs, komplektā ar fiziskajām aktivitātēm svaigā gaisā un vecāku mīlestību ir pamatnosacījums bērnu veselības saglabāšanai. Izvēlieties laikapstākļiem piemērotus apģērbus un dodieties dabā, ” aicina ārsts E. Mednis.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija