Ārsts pastāsta, kā stiprināt imūnsistēmu vasarā

Veselība 18.jūlijs 2021
 
pexels.com
"Imunitāte jāstiprina visu gadu," saka klīniskās imunoloģijas ārsts Lauris Līcītis. “Tai nav pārtraukumu ne vasarā, ne kādā citā periodā. Vitamīnu patēriņa resurss ir nepārtraukti jāatjauno, ieskaitot antioksidantus ”.

Protams, viens no galvenajiem imūnsistēmas stiprināšanas punktiem ir uztura korekcija. Eksperti iesaka pievērst lielāku uzmanību ogām, augļiem un dārzeņiem. Turklāt mēs runājam galvenokārt par sezonas produktiem. Ieteicams pēc iespējas atvieglot diētu, nevis balstīties uz smagu pārtiku un labāk ir nepārslogot sevi. Dakteris Līcītis iesaka jebkādas svaigas ogas lietot imūnsistēmas stiprināšanai. “Var nosaukt daudz produktu, kas satur noderīgas vielas," skaidro imunologs, "bet tagad sāksies melleņu, proti, Baltijas melleņu, sezona. To antioksidanta īpašības nevar aizstāt ar citām šeit ievestām mellenēm ”.

Imunitātei ir sarežģīta struktūra: tās izpēte turpinās arī mūsdienās. Eksperti uzskata, ka imunitāte ir visa organisma reakciju komplekss, lai pasargātos no ārējiem iebrukumiem, un daudzi faktori ietekmē tās darbību. Tāpēc imunitātes stiprināšanai jānotiek kompleksi, un tajā vissvarīgākā loma ir mikroelementiem - vielām, kas organismā ir nelielos daudzumos, bet ārkārtīgi nepieciešamas visu orgānu, ieskaitot imūno, normālai darbībai. Ir 13 nepieciešamie vitamīni un apmēram 20 minerālvielas.

pexels.com

Ārsts Līcītis iesaka pievērst uzmanību to zāļu kvalitātei, kuras tiek ražotas, pamatojoties uz vielām, kas noderīgas imūnsistēmas stiprināšanai. "Piemēram, ir tāds produkts kā jaunpiens, ir imūnglobulīns un daudzas citas vielas," saka imunologs.

Jaundzimušais bērns vai dzīvnieks no mātes parasti saņem imūno aizsardzību ar jaunpienu pirmajās trijās dienās pēc piedzimšanas. Jaunpiena uzdevums ir iedarbināt imūnsistēmu. Jaunpiens satur 2 reizes vairāk olbaltumvielu, 1,5 reizes vairāk minerālvielu, 2 reizes mazāk tauku, daudz minerālvielu un vitamīnu (īpaši vitamīnus A, D, B12) un vairāk citu aizsargvielu nekā vēlāk mātes piens.

Jaunpiena pārneses faktors ir vissvarīgākā imūnsistēmas informatīvā daļa, kas trenē imūnsistēmu efektīvi cīnīties ar plašu baktēriju, vīrusu un sēnīšu klāstu, kā arī citām ķermeņa šūnām.

“Noderīgi ir arī bišu produkti, piemēram, bišu peru pieniņš,” turpina Lauris Licītis. “Varbūt nevajadzētu pārāk aizrauties ar ziedputekšņiem - tas ne vienmēr var būt labi. Visi produkti ir labi, kas satur A un E vitamīnus, selēnu - tas viss ir piemērots spēcīgai imunitātei. "

pexels.com

Bišu pieniņš satur vairāk nekā 400 aktīvo sastāvdaļu, ieskaitot vērtīgākos vitamīnus, neaizvietojamās aminoskābes, olbaltumvielas, fermentus, hormonus un citas sastāvdaļas. Bišu māšu peru pieniņš tik ļoti palielina imunitāti, ka organisms pats var tikt galā slimību. Klīniskie pētījumi liecina, ka bišu māšu peru pieniņu lieto 70 dažādu slimību ārstēšanai.

Organismam ļoti svarīgs ir arī vitamīns C. Askorbīnskābe ir nepieciešama kolagēna sintēzei, audu atjaunošanai, imūnsistēmas darbībā, tā ir svarīga asinsvadu sieniņu integritātei.

Ir vērts pievērst uzmanību tik vērtīgam produktam kā šitaki sēnes. Šitake ķīmiskais sastāvs ir sarežģīts un ietver daudzus mūsu ķermenim noderīgus savienojumus: olbaltumvielas, aminoskābes (ieskaitot neaizvietojamo arginīnu, histidīnu, leicīnu, izoleicīnu, lizīnu, tirozīnu, treonīnu, metionīnu, fenilalanīnu un valīnu), ogļhidrātus (ieskaitot sēņu polisaharīdus) lentinānu un glikānu), taukus (satur mono- un polinepiesātinātās taukskābes), sēņu fitoncīdus, uztura šķiedras, dažādus vitamīnus, kālija, kalcija, magnija, nātrija, mangāna, fosfora minerālsāļus.

pexels.com

Uzturs un barības vielas ir svarīgas, taču neaizmirstiet, ka vasara ir atvaļinājumu laiks. Ja iespējams, varat doties uz jūru, ieelpot sāļo gaisu, peldēties, sauļoties. Brauciet ar divriteni, nūjojiet! Vajag vairāk kustēties, nodarboties ar fizkultūru. Tas stiprinās ķermeni un palīdzēs sagatavoties ziemai.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija