RECEPTE. Neparastie kallu cepumi

LV Blogeri 4.marts
 
cookbook.ilaipa.lv
Ilze Šteinfelde
 
Vizuāli iespaidīgi, taču ļoti viegli pagatavojami - tādi ir šie cepumi, kas iepriecinās ikvienu kāruminieku, pieškirot "odziņu" arī, piemēram, svētku galda noformējumam.

Sastāvdaļas:

  • Olas: 3 gab
  • Cukurs: 180 g
  • Kviešu milti: 120 g
  • Marmelāde: 50 g
  • Sāls: 2 g

Pagatavošana:

Olas samaisa ar cukuru (bez putošanas.) Tad masā iesijā miltus, ieber šķipsniņu sāls un maisa, līdz izveidojas viendabīga masa. Mīkla gatava!

Cepešpannu apsmērē vai apsmidzina ar kādu taukvielu (sviestu vai eļļu) un uz tās ar karotīti uzliek mīklu, izlīdzinot aplītī. Aplīši jāliek diezgan tālu cits no cita, jo mīkla izplūdīs. Cep iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī (līdz 180 grādiem) apmēram 4-5 minūtes, tas ir, līdz brīdim, kamēr cepums kļūst zeltaini brūns ar nedaudz tumšākām maliņām.

Gatavo cepumu noņem no pannas un, kamēr tas ir karsts, vienā sānā saspiež kopā. Jārīkojas uzmanīgi, jo cepumi ir karsti. Drošības labad cepumu maliņu saspiešanā var izmantot papīra salveti. Ja cepumu iecerēts veidot kā kallas ziedu, tad tajā pirms saspiešanas ieliek marmelādes gabaliņu. Ja to iecerēts pildīt ar krēmu vai ievārījumu, tad saspiesto lapiņu atdzesē un tikai tad pilda.

Pildījumam var izvēlēties marmelādi, ievārījumu, vārīto krēmu vai ko citu, ko vien sirds kāro. Tāpat šie cepumi labi garšos arī bez pildījuma. Ja ērtāk produktus ir nevis svērt, bet mērīt ar karotēm, glāzēm vai tasēm, lūdzu, izmantojot rīku . Tāpat, ja ir nepieciešams palielināt vai samazināt porcijas lielumu, lūdzu, izmantot rīku . Abi šie rīki atrodas pie sastāvdaļām

Uzturvērtība:

Vienkārši un ērti pagatavojami cepumi tikai no trim sastāvdaļām - olas, miltiem un cukura. Receptē minētā šķipsniņa sāls nav obligāta, bet tā palīdz labāk sabalansēt garšu. Savukārt pildījumam var izvēlties marmelādi, ievārījumu, vārīto krēmu vai ko citu, ko vien sirds kāro.

Tāpat šie cepumi labi garšos arī bez pildījuma. No šīs mīklas var pagatavot arī citus kārumus, piemēram rozītes .

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija