7 padomi, kā izvairīties no strijām

Veselība 28.februāris
 
pexels.com
Viena no ādas izmaiņām, ar ko saskaras jaunās māmiņas, ir strijas. Kādai tās ir mazāk izteiktas, bet kādai – vairāk pamanāmas. Kas ir strijas un ko varam darīt, lai koptu un palīdzētu striju skartai ādai? Stāsta farmaceite Ineta Kalnbirze.

depositphotos.com

Kāpēc veidojas strijas?

Strijas rodas, ja āda tiek strauji iestiepta - tādējādi rodas ādas vidējā slāņa plīsumi, tāpēc sākumā strijas ir rozā, sarkanīgas vai violetā krāsā, bet ar laiku šīs plīsuma vietas sadzīst un kļūst baltas, un to izskats atgādina rētas, stāsta farmaceite I. Kalnbirze.

Jāņem vērā, ka strijas nav raksturīgas tikai sievietēm un jaunajām māmiņām. Tās var skart arī vīriešu ādu. Striju veidošanās var notikt grūtniecības laikā, kad mainās ķermeņa aprises un pieaug svars. Taču strijas var veidoties arī pusaudžu vecumā, kad notiek strauja ķermeņa augšana. Vēl viens būtisks striju parādīšanās iemesls ir straujš svara pieaugums. Šādu ķermeņa izmaiņu rezultātā veidojas ādas iestiepums, kas vēlāk var pārtapt strijās. Visbiežāk strijas veidojas uz gurniem, krūtīm, kāju augšstilbiem, roku augšdelmiem, vēdera un sēžamvietas.

Katram strijas veidosies individuāli. Tā, piemēram, striju lielums ir atkarīgs no tā, cik straujš ir bijis ādas iestiepums. Liela nozīme ir arī ģenētikai un ādas elastīguma pakāpei.

Nereti strijas var novērot arī sportistiem, kuriem strauji pieaug muskuļu masa, bet āda nespēj tik ātri izstiepties, piemēram, plecu joslas rajonā, uz augšdelmiem un augšstilbiem.

depositphotos.com

Kā izvairīties no striju rašanās?

Tāpat kā daudzās citās jomās, arī lai izvairītos no strijām vai mazinātu to iespējamos apmērus, svarīga ir profilakse. Ir būtiski rūpēties par ādu, vēl pirms parādās strijas, īpaši, ja zināt, ka āda būs pakļauta striju riskam, piemēram, ja gaidāma grūtniecība.

Ir nepieciešams rūpēties par savu ādu, uzturot tās elastīgumu, uzsver I. Kalnbirze.

Kā to panākt:

 1. dzeriet ūdeni pietiekošā daudzumā (vidēji ap 2 l dienā);
 2. sabalansējiet ēdienkarti:
  1. uzturā lietojiet vairāk vitamīniem bagātu dārzeņu;
  2. ēdiet riekstus;
  3. ēdiet sēkliņas;
  4. ēdiet zivis.
 3. lietojiet uztura bagātinātājus, kas uzlabo ādas vispārējo stāvokli:
  1. A vitamīnu;
  2. D3 vitamīnu;
  3. E vitamīnu;
  4. Omega-3 taukskābes;
  5. Omega-6 taukskābes;
  6. naktssveces eļļu.
 4. Veiciet masāžas ar cimdiņu vai frotē dvielīti attiecīgajās ķermeņa zonās;
 5. Ejiet kontrastdušās;
 6. Pāris reizes nedēļā lietojiet ķermeņa ādas skrubi;
 7. Lietojiet kādus ādu mīkstinošus līdzekļus vai arī pretstriju līdzekļus

Taču grūtniecēm pirms tam jākonsultējas ar ārstu!

depositphotos.com

Kā izvēlēties pretstriju līdzekļus?

Ko darīt gadījumā, ja strijas jau ir radušās? Farmaceite I. Kalnbirze stāsta, ka aptiekās ir pieejams plašs līdzekļu klāsts, kas palīdz risināt šo problēmu. Tie ir gan krēmi, gan želejas, gan serumi un eļļas.

Šie līdzekļi lietojami gan striju profilaksei, piemēram, no grūtniecības pirmā trimestra un turpinot apmēram vienu mēnesi pēc dzemdībām, gan arī var sākt lietot tad, kad strijas jau sāk parādīties, lai novērstu vēl lielāku striju veidošanos. Šo līdzekļu aktīvās sastāvdaļas palīdz atjaunot ādas elastīgumu, kā arī veicina ādas atjaunošanās procesu, baro ādu un padara to tvirtu.

Aptiekā farmaceits palīdzēs jums izvēlēties tieši jums piemērotāko preststriju līdzekli. Tas ir atkarīgs arī no tā, kāda tekstūra māmiņai labāk patīk no jau iepriekš minētajiem līdzekļiem.

Katram līdzeklim ir norādīts arī lietošanas biežums - tas var būt vienu vai divas reizes dienā.

Tām māmiņām, kurām jau iepriekšējās grūtniecības laikā parādījušās strijas, ādas kopšanai jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija