8 padomi, kā mājās radīt Ziemassvētku noskaņu

Atpūtai un izklaidei 23.decembris 2021
 
unsplash.com
Vienkārši padomi, kā ieviest Ziemassvētku noskaņu savās mājās un izbaudīt svētku gaisotni svētku laikā.

unsplash.com

1. Svētku smaržas un garšas

Ticējums vēsta, ka Ziemassvētkos uz galda jābūt vismaz deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts. Taču svarīgs ir ne tikai ēdienu skaits, bet arī galda klājums, kas var radīt maģisku svētku noskaņu. Izvēlies spodri baltu galdautu un traukus ar zeltītiem akcentiem vai Ziemassvētkiem raksturīgos zaļos un sarkanos toņus un ļauj vaļu fantāzijai! Rotā galdu ar dabas materiāliem, skujām, čiekuriem vai dekoratīviem zariem, kristāliem, svecēm un spalvām - galvenais, lai svētku galds būtu neparasts!

Neatņemama svētku sastāvdaļa ir arī šim laikam raksturīgie aromāti - piparkūku, mandarīnu un krustnagliņu smarža. Cepot pirparkūkas, sildot karstos dzērienus ar krustnagliņām un ēdot mandarīnus, mājoklis iegūs smaržu. Smaržīgas lietas noderēs arī svētku galda dekorēšanai - sausas apelsīnu vai mandarīnu mizas būs koši akcenti uz balti klāta galda.

pexels.com

2. Mūzika svētku noskaņai

Kas gan būtu Ziemassvētku laiks bez tradicionālajām dziesmām vecās un jaunās skaņās! Tiesa, svētkiem tuvojoties, tas var kļūt mazliet apnicīgi. Izveido savu īpašo Ziemassvētku mūzikas izlasi un atklāj jaunas vai iepriekš nedzirdētas Ziemassvētku dziesmas! Mūzika, tāpat kā interjera noformējums, ir būtisks elements īstās gaisotnes radīšanai. Radi tieši tādus svētkus, kādus vēlies tu!

unsplash.com

3. Apsveic draugus attālināti

Laikā, kad plašā lokā tikties nav ieteicams, bet draugus un radus apsveikt gribas, ir īstais brīdis atgriezties pie vecās, labās Ziemassvētku kartīšu nosūtīšanas. Ja tev ir ķēriens uz zīmēšanu, gleznošanu vai smalkiem papīra ornamentu izgriešanas darbiem, izgatavo kartītes pats - tās būs nenovērtējamas! Ja tādu talantu tev nav vai arī tam nepietiek laika, veikalos pieejams plašs skaistu kartīšu klāsts - atliek vien atrast īstos vārdus katram saņēmējam.

unsplash.com

4. Darini dāvanas pats

Laikā, kad veikalu apmeklējuma iespējas daļai sabiedrības ir ierobežotas, bet iepirkšanos interneta veikalos apgrūtina ilgs piegādes laiks, ir pēdējais brīdis ķerties pie pašrocīgi gatavotu dāvanu darināšanas! Ja esi čakls rokdarbnieks, uzadi draugam mīkstu šalli, siltu džemperi vai košas zeķes. Pagatavo gardas trifeles no žāvētiem augļiem, riekstiem un medus vai sacep kraukšķīgus cepumus ar cukurgraudiņu rotājumiem. Saver skaistu rotaslietu no pērlītēm vai krāsainiem akmentiņiem. Uzšuj oriģinālu iepirkšanās somu no vecajiem džinsiem. Vāri ziepes - vislabākajā nozīmē! Pievieno tām krustnagliņu, kanēļa vai citu Ziemassvētkiem raksturīgo smaržu ēteriskās eļļas. Liec lietā izdomu!

unsplash.com

5. Sapos māju svētkiem

Ziemai un Ziemassvētkiem piestāv silti, pūkaini vai samtaini audumi, biezi pledi un paklāji, piesātinātas krāsas un mirdzoši akcenti. Izvēlies ziemīgu krāsu paleti - intensīvus vēsi zilus, vīnsarkanus vai karaliski violetus toņus, balto, ledus zili zaļo un caurspīdīgi pelēko. Ja tev pietrūkst sniega aiz loga - liec pie sienas ziemīgu ainavu fotogrāfijas vai gleznas. Un, protams, neaizmirsti par gaismu! Gada tumšajā laikā gaismas nevar būt par daudz. Izgrezno mājokli ar spuldzīšu virtenēm, dekoratīviem gaismekļiem vai svecēm, tikai neatstāj tās bez uzraudzības!

pexels.com

6. Izveido Ziemassvētku rotājumus

Smalks darbs ir puzuru izgatavošana no salmiem vai niedrēm, kas prasīs pacietību un precizitāti, toties sagādās daudz prieka un patiesu lepnumu par savu veikumu. Aplīmē ar krāsainiem audumiem vai mežģīnēm neparastas formas burciņas un pudeles un iegūsti oriģinālus svečturus, kas metīs līksmas ēnas uz sienām.

Bet varbūt vēlies savus Ziemassvētkus rotāt ar ko neparastu tā, lai citiem elpa aizraujas pārsteigumā? Varbūt tradicionālās eglītes vietā šogad rotāsi stilizētu kociņu, uz sienas uzzīmētu vai uzlīmētu eglītes kontūru vai savu gumijkoku, kurš beidzot ir pelnījis eglīšu mantiņas un priecīgas gaismiņas? Bet kaltēti ziedi, augļu miziņas, lentītes, spalvas, vecu rotājumu detaļas un skaistu trauku lauskas var kļūt par lieliskiem materiāliem jaunām eglīšu mantiņām.

pexels.com

7. Tradīcijas

Kaut arī mūsdienās cilvēki biežāk paļaujas uz horoskopiem, nevis sentēvu laimes liešanu, Ziemassvētku zīlēšana ir maģisks rituāls, kas rada īpašu gaisotni. Tam pat nav jābūt tradicionālam - izdomā savus rituālus pats! Kad gan vēl atļauties būt nedaudz māņticīgam, ja ne Ziemassvētku laikā? Bet varbūt tas vienkārši nozīmē ticību brīnumam? Iekārto savu īpašo vēlmju piepildīšanas stūrīti: sarūpē ērtu krēslu vai spilvenus sēdēšanai, radi īpašu apgaismojumu, izrotā šo vietu ar kristāliem enerģijas plūsmas attīrīšanai un pasapņo par to, kādu vēlies savu nākamo gadu. Izveido kolāžu savu vēlmju vizualizēšanai vai izlej laimes pēc senajām tradīcijām - galvenais to darīt ar prieku un vieglumu!

unsplash.com

8. Attālinātās ballītes

Tas, ka tikties nav ieteicams, nav šķērslis svētku ballītei! Tikai tas jādara apdomīgi un atbildīgi. Uzaicini draugus uz tikšanos Zoom vai kādā citā platformā, saposieties svētku tērpos, izvēlieties mūziku, kas visiem patīk, un šādi attālināti kopā pavakariņojiet vai iemalkojiet kādu svētku dzērienu. Parādi draugiem, kāda izskatās tava eglīte vai svētku noformējums, aplūko viņu veikumu, un no sirds parunājieties, jo tieši atgādinājums par kopā būšanu un dalīšanos priekā un mīlestībā ir Ziemassvētku skaistākais vēstījums.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija