5 padomi lielisku fotogrāfiju uzņemšanai ceļojuma laikā

Ceļo! 17.marts 2019
 
Publicitātes foto
Līdz ar gada siltāko mēnešu tuvošanos, arvien vairāk cilvēku plāno ceļojumus uz tuvākām un tālākām zemēm. Telefona kamera kalpo kā viens no rīkiem, kas palīdz iemūžināt ceļojuma laikā piedzīvoto, tādēļ viedtālruņu ražotājs "Huawei" piedāvā pāris vienkāršus padomus skaistu atmiņu iemūžināšanai fotoattēlos.

Notver īpašo apgaismojumu no rīta vai vēlu vakarā

Lai gan brīvdienās lielākā daļa izbauda iespēju izgulēties, fotografēšanas entuziastiem nāksies ziedot pāris stundas miega, lai varētu tikt pie elpu aizraujošām fotogrāfijām. Ceļoties agri no rīta, pavērsies iespēja tikt pie saullēkta bildēm, un attēlā varēs piefiksēt garākas ēnas un maigākas gaismas. Tāpat tik agrā rīta stundā arī apkārt gandrīz neviena cita cilvēka nebūs, un tas sniegs pavisam jaunu, unikālu perspektīvu. Savukārt, fotografējot saulrieta laikā, būs iespēja tikt pie noslēpumainām siluetu bildēm, kas uzņemtas zema apgaismojuma apstākļos.

Pixabay

Gan agri no rīta, gan vakarā nākas saskarties ar ierobežotu gaismas daudzumu, taču laba iekārta spēs nodrošināt kvalitatīva attēla iegūšanu.

Iemūžini vietējos iedzīvotājus skaistos portretos

Komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem ārvalstīs daudziem šķiet diezgan neveikls process, taču tieši saruna ar vietējiem var pavērt jaunus fotogrāfijas horizontus. Dodoties ceļojumā uz eksotiskām valstīm, portretfoto ar vietējiem iedzīvotājiem var sanākt ļoti unikāli un neparasti. Pats galvenais ir uzsākt sarunu, sasveicināties, izteikt komplimentu vai nopirkt kādu suvenīru. Atvēli piecas minūtes sava laika, lai vietējā valodā iemācītos pajautāt “Vai es varu uzņemt Jūsu fotogrāfiju?” - tas ir žests, ko uzrunātie iedzīvotāji noteikti novērtēs.

Pixabay

Mūsdienu telefonos atrodami vairāki efekti, kas portretiem piešķir pavisam jaunu dimensiju. Piemēram, izmantojot bokeh efektu, kamera izpludina fonu un izceļ priekšmetu vai personu, kas atrodas kameras priekšplānā. Bokeh efekts palīdz iegūt unikālas un radošas bildes.

Pievērs uzmanību detaļām

Pastaigājoties pa ceļojuma galamērķi, esi vērīgs un piefiksē jebkādus unikālus objektus, lietas un vietas, kas reprezentē vietējo kultūru. Fokusējoties uz lielo bildi, dažreiz piemirstam par detaļām, taču tieši tās bieži vien pārsteidz un paliek atmiņā visilgāk. Lai iegūtu unikālas bildes, dodies tuvāk fotogrāfijas objektam. Pat tad, ja domā, ka esi tam piegājis pietiekami tuvu, pietuvinies vēl! Būsi pārsteigts par to, cik ļoti emocionālāka un aizraujošāka kļūs bilde.

Lai iegūtu augstas izšķirtspējas attēlus, nepieciešama vien laba telefona kamera.

Uzņem neparastus selfijus

Ceļojumos noteikti neiztikt bez pašportretiem, taču tas nenozīmē, ka vajag aprobežoties ar selfijiem lidmašīnā vai viesnīcas numuriņā. Lai padarītu selfijus patiesi iespaidīgus, noteikti izvēlies fonu, kurā redzamas lielas, iespaidīgas celtnes vai kāds unikāls dabas skats. Tādējādi varēsi iemūžināt gan sevi, gan ceļojuma laikā redzēto.

Pixabay

Gadījumos, kad fotogrāfijas uzņemšanas taustiņš nav sasniedzams vai ierīce ir uzstādīta uz selfiju statīva bez tālvadības pults, īpaši noderīga var būt telefonā iestrādāta žestu kontroles funkcija, kas lietotājam ļauj izveidot atvērtu plaukstu žestu.

Eksperimentē ar kompozīcijām

Lai tiktu pie lieliskas foto kompozīcijas, atliek ļaut vaļu iztēlei. Pirmo kadru var uzņemt stāvot kājās, nākamajā kadrā var pieliekties, bet pēc tam kaut kur pakāpties un uzņemt fotogrāfiju no augstāka leņķa. Līdz ar dažādiem leņķiem var fotografēt arī dažādus attālumus - plašu skatu, vidēju diapazonu un tuvplānus. Fotogrāfijās iekļauj spēcīgu priekšplānu, viduspunktus un fona elementus. Ja objekts, piemēram, ir kalna apgabals, atrodi ziedus, upi, dzīvniekus vai interesantas klintis, ko iekļaut priekšplānā. Tas attēlam nodrošinās trīsdimensiju izskatu un palīdzēs vieglāk uztvert mērogu.

Lai padarītu attēlu pēc iespējas kvalitatīvāku, dažādām krāsām un gaismām jāpiemeklē vispiemērotākais efekts.

Noderēja?

Pievienot komentāru →

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 

Lasītākie

Autorizācija